Sztuk:0
Wartość:0,00 zł

rozmiary

Jednym z elementów wpływających na "żywotność" oraz komfort użytkowania obuwia jest odpowiedni rozmiar. Mając na celu zadowolenie Klienta z zakupionego obuwia podajemy kilka wskazówek

"Jak dobrać odpowiedni rozmiar obuwia?"
1. W opisie zawsze podajemy długość stopy sugerowaną przez producenta w centymetrach. Oznacza to że nie należy nic doliczać do zmierzonej długości stopy, ponieważ producent zastosował w bucie wkładkę odpowiednio dłuższą (około 0,2 -1 cm) aby stopa miała odpowiedni komfort.
2. Obuwie dziecięce posiada wkładkę dłuższą o 0,5 do 1,0 cm od wymiaru podanego przez producenta - aby stopa mogła się odpowiednio rozwijać.
3. Rozmiary w obuwiu zmieniają się co 5 mm czyli 0,5 cm. np. Adidas - rozmiary zmieniają sie co 2/3 (2/3=0,5 cm)
4. Jeśli posiadają Państwo obuwie tego samego producenta i rozmiar został prawidłowo dobrany (buty są wygodne i nie obcierają) to najprościej sprawdzić jaki rozmiar jest podany na wszywce w obuwiu i dobrać identyczny. Prawie każdy producent posiada inną rozmiarówkę, ale też każdy producent podaje długość w centymetrach lub w milimetrach (10 mm = 1 cm). Na tej podstawie możemy dobrać rozmiar butów innego producenta porównując długości podane w cm.
- Przykład: rozmiar europejski (francuski) 44 - długość stopy: adidas 280 mm czyli 28,0 cm, puma 28,5 cm, nike 28,0 cm, reebok 28,5 cm
5. Można także dokonać pomiaru stopy obrysowywujac ją na kartce i mierząc dwa najbardziej wystające końce. Uzyskany wynik należy odnieść do wymiaru podanego w opisie w cm.
6. Jeśli nadal mają Państwo pytania dotyczące doboru odpowiedniego rozmiaru prosimy o kontakt z biurem obsługi Klienta w którym nasz konsultant udzieli dodatkowych informacji.


Copyright © 2007-2016 Omega Sport 2017.12.9.16578